Turizmde 2019'da rekor beklentisi

 Antalya  Valisi Münir Karaloğlu ,  2019  yılında  Turizmde  yeni rekorların yaşanacağı bir yıl olmasını beklediklerini belirterek , "Antalya turizminin inşallah bu yıl yüzde 20-25 bandında büyüyeceğini varsayıyoruz."

haber7
0

Vali Karaloğlu , "2019  Turizm  Değerlendirme Toplantısı"nda yaptığı konuşmada , bu tür oturumlarda sektörün sorunlarını dinleyerek , çözüm aramaya çalıştıklarını söyledi.

Vali Karaloğlu , 2018 yılını  Turizmde  rekorlarla kapattıklarını ve 2016 yılındaki büyük kırılmadan sonra üst üste iki yıl önemli gelişmeler sağladıklarını ifade ederek , "2018 yılını bütün zamanların en iyi sezonu olarak kapadık.  2019  a da büyük umutlarla ve heyecanlarla giriyoruz.  2019  un , 2018 in üzerine yeni rekorların yaşanacağı bir yıl olmasını bekliyor  ve hedefliyoruz." diye konuştu. 

Geçen yıl  Antalya  da turizmin yüzde 30 büyüdüğüne işaret eden Karaloğlu şöyle devam etti:

"Antalya turizminin inşallah bu yıl yüzde 20-25 bandında büyüyeceğini varsayıyoruz.  Turizm  sektörü temsilcileriyle yaptığımız istişarelerden çıkardığımız sonuçlar bunlar. Bunu sağlarsak , 16 milyonun üzerinde bir yabancı turisti hep beraber ağırlamış olacağız. Gelen insanların mutlu bir şekilde bu şehirden ayrılmalarını sağlayabilmemiz için iş birliğine ihtiyacımız var. Bu kenti yöneten ve burada yaşayan herkesin buna sahip çıkması lazım."

"2019 dan beklentimiz büyük"

Bu yıl  Turizm  sezonuna 2018 den daha iyi hazırlanılması gerektiğini belirten Karaloğlu ,  Antalya  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =