Guaido'dan İsrail açıklaması: Çalışmalara başladık!

Venezuela'da kendini ülkenin geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı  Juan Guaido  , ülkesinin  İsrail  ile olan ilişkilerini düzeltmek için  Çalışmalara  başladıklarını söyledi.

haber7
0

İsrail in "Israel Hayom" gazetesine konuşan muhalif lider  Guaido  ,  Venezuela  ile  İsrail  arasındaki ilişkilere yönelik değerlendirmelerde bulundu.  

Guaido , ülkesindeki Yahudi toplumunun "çok aktif" olduğunu ve  Venezuela  toplumuna "büyük katkı" sağladığını dile getirdi. 

Ülkesinin Tel Aviv ile olan ilişkilerine değinen  Guaido  , "İsrail le ilişkilerimizi düzeltmek için çalışmalara başladık.  İsrail  ile ilişkilerin istikrara kavuşturulması için yürütülen sürecin dorukta olduğunu bildirmekten dolayı çok mutluyum." ifadelerini kullandı. 

Venezuela Ulusal Meclis Başkanı  Juan Guaido  nun 23 Ocak ta kendisini ülkenin "geçici devlet başkanı" ilan etmesinin ardından Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamayla ,  Filistin  in  Venezuela  Devlet Başkanı Nicolas  Maduro  nun yanında olduğu mesajı verilmişti. 

İsrail Başbakanı Binyamin  Netanyahu  ise ülkesinin  Guaido  yu  Venezuela  nın "geçici devlet başkanı" olarak tanıdığını duyurmuştu. 

Eski  Venezuela  Devlet Başkanı  Hugo Chavez  ,  İsrail  in 2008-2009 da  Gazze  ye düzenlediği geniş çaplı saldırılara tepki göstererek  Filistin  e desteğini açıklamıştı. Mevcut Devlet Başkanı Nicolas  Maduro  da eski Devlet Başkanı Chavez in izinden giderek  Filistin  in yanında yer alan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =