İstanbul'un en değerli arazisinde son sözü Erdoğan söyledi

Bir dönem Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı arasında gidip gelen , geçtiğimiz yıllarda ise üzerinde yer alan hastanenin taşınacağına yönelik tartışmalara konu olan Ataşehir'deki İstanbul’un en de

haber7
0

İstanbul Ataşehir de yer alan , 184 bin m2’lik alanı ile İstanbul’un en değerlisi olarak da bilinen Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin üzerinde bulunduğu arazinin hastane kompleksi dışındaki 60 bin m2 lik alanının akıbeti belli oldu.

 

 

2023 hedefleri kapsamında  İstanbul  a yapılması planlanan şehir hastanelerinden birinin yapılacağı yerler arasında da gösterilen  değerli  arazi için son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  söyledi.

SAĞLIK BAKANLIĞI NA DEVREDİLDİ

 

 

2017 yılında gündeme gelen ve tartışmalara yol açan FSM nin taşınacağına yönelik iddiaların aksine Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ın kararı ile dev arazinin hastane dışındaki 60 bin m2 lik alanı da Sağlık Bakanlığı na devredildi.

BİN YATAKLI HASTANE YAPILACAK

Ulaştırma Bakanlığı ndan yapılan devir işlemi ile birlikte 184 bin m2 lik alanın tamamı Sağlık Bakanlığı na geçmiş oldu.

Bakanlığın Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin devamı niteliğindeki araziye bin yataklı hastane yapacağı öğrenildi. Bu karar ile birlikte FSM’nin taşınacağı ve arazinin de ranta açılacağı iddiaları boşa çıkmış oldu.

20 BİN HASTAYA HİZMET ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =