Kimse beklemiyordu! ABD'den sürpriz ziyaret

 ABD  Savunma Bakan Vekili Shanahan , Irak'a önceden duyurulmamış  sürpriz  bir  ziyaret  gerçekleştirdi. Shanahan Irak'ta ABD'li askeri yetkililer ve  Irak  Başbakanı ile görüşecek.

haber7
0

ABD Savunma Bakan Vekili  Patrick Shanahan  ,  Irak  ın başkenti  Bağdat  a önceden duyurulmamış sürpriz bir  ziyaret  gerçekleştirdi. Shanahan ın  Irak  taki  ABD  li askeri yetkililer ve  Irak  Başbakanı Adil Abdülmehdi ile görüşmesi bekleniyor.

Reuters da yer alan habere göre  ABD  Dışişleri Bakanlığı ndan yapılan açıklamada , Shanahan ın burada  Irak  ın egemenliğinin önemini vurgulayacağı ,  ABD  li komutanlarla beraber ülkedeki  ABD  birliklerinin geleceği ve Suriye den çekilme sürecini tartışacağı belirtildi.

Shanahan ın ziyareti ,  ABD  Başkanı Donald  Trump  ın  Irak  taki Amerikan askerlerini "İran ı izlemek" için tutmak istediğine dair yaptığı ve Iraklı siyasilerden büyük tepki çeken açıklamalarından sonra gelmesi bakımından büyük önem taşıyor.

Irak a ziyareti öncesi uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan ve  Irak  hükümetinin davetiyle  Irak  ta olduklarının altını çizen Shanahan , "Endişelerini  ilk elden duymak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =