10 TL için dava açtı: 3 yıl sonra kazandı

İzmir'de 35 liradan sözleşme imzaladığı  internet faturası  ilk ay 45 lira gelince başlattığı hukuk mücadelesini 3  yıl   sonra  kazanan Veysel Dündar , şirkete maddi ve manevi  tazminat  davası da açtı. Veysel Dündar

haber7
0

İzmir de internet faturasının 10 lira fazla gelmesi üzerine başlattığı hukuk mücadelesini 3  yıl   sonra  kazanan Veysel Dündar , firmaya  tazminat  davası da açtı.

Güzelbahçe ilçesinde oturan 63 yaşındaki Veysel Dündar , 2013 te evine internet bağlatmak için özel bir şirkete müracaat etti.

Ayda 35 lira ödeme taahhütü karşılığında bir yıllık sözleşme imzalayan Dündar a ilk ay 45 lira fatura geldi. Dündar , 35 lira ödemesi gerektiğini belirterek , firmadan ayrıntılı fatura talebinde bulundu.

Bu arada Dündar , ikinci ay gelen 37 ,5 liralık faturayı ödedi. İlgili firma ise 45 lira olan ilk fatura ödenmediği için internet hizmetini durdurdu.

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE BAŞVURDU

Bu 10 liranın "tahsilatına aracılık edilen hizmet bedeli" olarak istendiğini gören Dündar , bedelin iptali için 2014 te Güzelbahçe Tüketici Hakem Heyetine başvurdu.

Hakem heyeti , şirketi haklı bulunca Dündar , 2015 te bu kez İzmir 7. Tüketici Mahkemesine başvurdu.

İncelemeler ve iki bilirkişi raporu sonrası Temmuz 2017 de mahkeme heyeti , haklı bulduğu Dündar ın 45 lira değil 35 lira ödemesine hükmetti.

Dündar , yaklaşık 3  yıl  süren hukuki mücadele sonunda firmaya 35 lira  internet faturası  ödedi.

Temmuzda şirkete maddi ve manevi  tazminat  davası da açan Dündar , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =