Dün Çekmeköy'de  Düşen   helikopterde   şehit   olan  4  asker  için bugün askeri  tören  düzenlendi. Askerlerin yakınları büyük üzüntü yaşadı.

haber7
0

Dün akşam saatlerinde İstanbul Çekmeköy de UH-1 tipi bir askeri helikopter düşmüş ve kazada dört asker hayatını kaybetmişti.

AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Konuyla ilgili ise Milli Savunma Bakanlığı yazılı bir açıklama yapmış ve , "İstanbul dördüncü Kara Havacılık Alay Komutanlığına ait UH-1 tipi helikopterimiz , henüz bilinmeyen bir nedenle Çekmeköy de kaza kırıma uğramıştır. Kazada dört kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır" ifadelerine yer vermişti.

SABAH SAATLERİNDE ENKEZ ÇALIŞMALARI YAPILDI

Yaşanan kaza sonrası itfaiye , polis ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne ait ekipler enkaz çalışmalarına sabah saatlerinde devam etti. Enkaz sonrası Ankara’dan gelen kaza kırım ekiplerinin incelemesinin ardından , helikopter kaldırılacak.

ŞEHİTLERİN YAKINLARI BÜYÜK ÜZÜNTÜ YAŞADI

Gün içerisinde ise  şehit   olan  askerler için askeri tören düzenlendi. Çekmeköy de askeri helikopterin düşmesi sonucu  şehit   olan  Yüzbaşı Ümit Özerli , Yüzbaşı Semih Özcan , Astsubay Başçavuş İlyas Kaya ve Astsubay Üstçavuş Yakup Avşar için askeri tören düzenlendi. Şehitlerin yakınları büyük üzüntü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =