Yapmayan yandı! 18 bin lira ceza kesilecek

Ankara Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin , 15 Şubat'ta Çevre Bakanlığı'na poşetlerle ilgili beyanname verileceğini belirterek , beyanda bulunmayanlara 18 bin 43  lira   ceza  kesileceğini s&

haber7
0

Manavgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (MASMO) , üyelerine yönelik İş Mahkemeleri ve Yargıtay Kararları Işığında İş Yeri Kayıt ve Belgelerinin incelenmesi-İş Yeri Uygulamaları konulu seminer verildi. İbrahim Sözen Gençlik Merkezi ndeki seminere katılan Ankara  SMMMO  Başkanı Ali Şahin , mükellefleri poşet beyanında bulunmaları konusunda uyardı.

 

 

Mükelleflerin 15 Şubat a kadar poşet beyannamesi vermeleri gerektiğini kaydeden Ali Şahin , henüz bir yönetmelik yayınlanmadığı için satışlarda  poşet  veren mükelleflerin sıkıntılı bir duruma düşmemesi için dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

 

 

Poşetle ilgili beyannamelerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı na verileceğini söyleyen Şahin , "Beyannamelerde ağır cezai hükümler bulunuyor. Bir beyannamenin verilmemesinin cezası 18 bin 43  lira  , yanlış ve yanıltıcı beyanda bulunulması durumunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusundan bulunulmasının ardından mükellefler 6 aydan 1 yıla kadar da hapis cezası ile yargılanabilecek. Burada satışlarda  poşet  veren herkesi ilgilendiren ağır cezai yaptırımlar yer alıyor" dedi.

Seminerde ayrıca Ankara  SMMMO  Başkanı Ali Şahin tarafından incelemelerde dikkat edilecek hususlar , iş yeri kayıtlarına; bordro , ibranamelere hesap pusulası , yargının bakışı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =