MOSSAD-MI6-CIA'den film gibi operasyon!

İran'da bir nükleer uzmana yönelik suikastte ismi geçen ve İran'ın nükleer çalışmaları hakkında bilgi sahibi olan bilim insanı Ahmedi Roşan'ın , MOSSAD-MI6-CIA ortak operasyonuyla İngiltere'ye g&o

haber7
0

Daily Mail ve Sunday Express ,  İran  ın nükleer programı hakkında bilgi sahibi ve  İran  ın bir numaralı nükleer uzmanı Mustafa  Ahmedi Roşan  a 2012 yılında düzenlenen suikasta karışmış bir bilim insanının İngiltere üzerinden  ABD  ye kaçırılması için  operasyon  düzenlendiğini duyurdu.

Operasyondan haberdar kaynaklara dayandırılan haberde , karşı tarafa casusluk yapan 47 yaşındaki İranlı bilim insanının ,  İran  dan çıkarılıp İngiltere ye sokulması için İngiliz , Amerikan ve İsrail dış istihbarat servisleri  MI6  ,  CIA  ve  MOSSAD  ın ortak  operasyon  gerçekleştirdiği belirtildi.

EKİMDE PLANLANDI , ARALIKTA HAYATA GEÇİRİLDİ

ABD Başkanı Donald  Trump  ın  İran  la nükleer anlaşmadan çekilip yaptırımlara geri döndüğünü açıklamasından 5 ay sonra , Ekim 2018 de yapılan  operasyon  planı , aralık ayının sonunda hayata geçirildi.

SIĞINMACI SÜSÜ VERDİLER

MOSSAD ,  İran  dan çıkarmayı başardığı şahsı , ilkin  Türkiye  ye getirdi. Oradan karadan 4828 kilometre kat ederek  Fransa  nın  Calais  kentine ulaştırdı. İngiltere ye açılan Manş Denizi kıyısındaki  Calais  kenti ,  Ortadoğu  ve Afrika ülkelerinden düzensiz göçmenlerin yığıldığı bir merkez. Hesap , İranlının göçmen krizi kılıfı altında İngiltere ye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =