Müjdenin büyüğü! Orada 60 kat fazlası var

Trakya'da bulunan  doğalgaz  enerji çevreleri tarafından büyük bir mutlulukla karşılanırken , enerji uzmanlarına göre söz konusu bölgede bulunan diğer rezervlerle birlikte bölge adeta şahlanış dönemine

haber7
0

Türkiye’nin enerji alanındaki yatırımları ve yeni sahaların bulunması için çalışmaları tüm hızıyla devam ederken , atılan adımların meyveleri de toplanmaya başlandı. Trakya daki Batı Çeltik-1 Kuyusu nda doğal gazı ateşlenmesi bölgede yeni bir süreci başlattı.

 

 

Enerji uzmanlarına göre Trakya’da asıl müjde kaya gazından gelecek. Söz konusu alanda TPAO’nun keşfettiği 3 milyar metreküplük doğalgazın yaklaşık 60  kat   fazlası   kaya gazı  mevcut.

CARİ AÇIĞI 5 MİLYAR LİRA AZALTACAK

 

 

Enerjide özellikle saha çalışmalarını Akdeniz ve Karadeniz gibi ‘mavi vatan’da tüm gücüyle sürdüren Türkiye , yurtiçindeki sondaj çalışmalarına da tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Trakya’daki Batı Çeltik-1 Kuyusu’nda doğalgazın ateşlenmesi ve Enerji Bakanı Dönmez’in “Buradaki üretim cari açığımızın 5 milyar lira azalmasını sağlayacak” cümlesi gözleri Trakya’ya çevirdi.

Enerji Ekonomisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu , Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı nın (TPAO) Trakya bölgesinde bulunan Batı Çeltik ve Batı Değirmenköy sahalarında yıllık yaklaşık 300 milyon metreküp gaz üretmesinin son derece önemli olduğunu söyledi.

ÇOK DAHA FAZLASI KAYA GAZI OLARAK ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =