Nobel ödüllü ekonomistten uyarı!

 Nobel   ödüllü  ekonomist  Paul Krugman  , küresel ekonominin bir durgunluğa gittiğine ilişkin ciddi işaretler olduğunu , 2019 yılında bir durgunluk beklediğini söyledi.

haber7
0

Nobel ödüllü ekonomist  Paul Krugman  , küresel ekonominin bir durgunluğa gittiğine ilişkin ciddi işaretler olduğunu , 2019 yılında bir durgunluk beklediğini söyledi.

Dubai de düzenlenen Dünya Hükümetler Zirvesi nde konuşan Krugman , küresel ekonomideki yavaşlama konusunda kaygılanmak için önemli nedenler bulunduğunu , ancak , birçok politika yapıcının "bir yumuşak iniş"ten söz etmeyi yeğlediklerini vurguladı. Krugman , yatırımcıların önümüzdeki aylarda bir durgunluk bekleyip , beklememeleri yolundaki bir soruyu yanıtlarken , "Bu yılın ilerleyen zamanlarında ya da gelecek yıl bir durgunluk yaşayacağımızı gösteren önemli nedenler var" dedi. Krugman , ekonomideki yavaşlamaya karşı etkili bir karşılık verecek etkili mekanizmalardan her zaman yoksun olduklarından da yakınarak , "Şu anda durgunluğa en yakın yer Euro Bölgesi" diye ekledi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =