Yasak ama satıyorlar! Tanesi 100 TL, cezası 415 TL

Dünyada genellikle tropik ve sıcak bölgelerde yaşayan ’peygamberdevesi’ böcekleri , satışı  Yasak  olmasına rağmen Türkiye’de  internet  ortamında satılıyor.

haber7
0

Eklembacaklılar grubuna giren peygamberdevesi , satışı  Yasak  olmasına rağmen  internet  sitelerinde verilen ilanlarla satışa çıkarılıyor. Böcekler için farklı fiyatlar isteniyor. Hayvanseverler , peygamberdevelerinin satışına tepki gösterdi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri ise satışın tespiti halinde hayvan başına  415  liralık ceza uyguladıklarını bildirdi. Bu arada , peygamberdevelerini satışa çıkartanların ilanların açıklama kısımlarına yazdıkları şu ifadeler dikkat çekti:

"Sadece WhatsApp. Çift şekilde alırsanız 180 TL , tek alırsanız erkek  100  TL. , dişi ,  100  TL. Her yere sorunsuz kargo’ , ’Detaylı bilgi için arayınız’ , ’Peygamberdevem sağlıklı ve iştahlıdır. Boyutu da gerçekten büyüktür. Yanında kabı , ahşap dekorları ve canlı yemiyle beraber göndereceğim. Fiyatı da uygundur. WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Pazarlık edilebilir’ , ’Dişi mantis satılıktır. Gayet sağlıklı ve düzenli beslemesi yapılmaktadır. Özellikle canlı yem olarak çekirge , unkurdu gibi canlıları avlayıp yemesini izlemesi aşırı keyifli. Farklı canlılar da beslemek istediğim için satma kararı aldım. Size baktığı zaman hakkınızda bir şey düşündüğünü hissedebiliyorsunuz. Bakımı kolay ve beslemesi zevkli bir canlıdır. Yanında kurt hediye olarak gönderilecektir. Merak ettiğiniz bir konu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =