İstanbul'un en değerli arazisinde son sözü Erdoğan söyledi

Ataşehir'deki İstanbul’un en  değerli   arazisinde  son  sözü  Cumhurbaşkanı  Erdoğan  söyledi. Erdoğan'ın talimatıyla 60 bin m2'lik  arazi  PTT Genel Müdürlüğü’nden Sağlık Bakanlığı'

haber7
0

İstanbul  Ataşehir  de yer alan , 184 bin m2’lik alanı ile İstanbul’un en değerlisi olarak da bilinen Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin üzerinde bulunduğu arazinin  Hastane  kompleksi dışındaki 60 bin m2 lik alanının akıbeti belli oldu.

2023 hedefleri kapsamında  İstanbul  a yapılması planlanan şehir hastanelerinden birinin yapılacağı yerler arasında da gösterilen  değerli   arazi  için son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  söyledi.

SAĞLIK BAKANLIĞI NA DEVREDİLDİ

2017 yılında gündeme gelen ve tartışmalara yol açan FSM nin taşınacağına yönelik iddiaların aksine Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ın kararı ile dev arazinin  Hastane  dışındaki 60 bin m2 lik alanı da Sağlık Bakanlığı na devredildi.

BİN YATAKLI  Hastane  YAPILACAK

Ulaştırma Bakanlığı ndan yapılan devir işlemi ile birlikte 184 bin m2 lik alanın tamamı Sağlık Bakanlığı na geçmiş oldu.

Bakanlığın Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin devamı niteliğindeki araziye bin yataklı  Hastane  yapacağı öğrenildi. Bu karar ile birlikte FSM’nin taşınacağı ve arazinin de ranta açılacağı iddiaları boşa çıkmış oldu.

20 BİN HASTAYA HİZMET EDECEK

Ataşehir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =