İsrail paylaşımı ortalığı karıştırmıştı! Özür diledi

 ABD  Kongresi'ne giren ilk başörtülü Müslüman kadın unvanını taşıyan  İlhan Omar  , kendisine yönelik anti-semitizm suçlamalarına yanıt verdi.

haber7
0

ABD Kongresi ne giren ilk başörtülü Müslüman kadın unvanını taşıyan  İlhan Omar  , hakkındaki anti-semitizm suçlamalarına karşılık Twitter dan açıklama yaptı.

Anti-semitizmin gerçek olduğunu belirterek , bunu kendisine öğreten Yahudi arkadaşlarına teşekkür eden Omar , "Amacım Yahudi seçmenlerimi ve Amerikalı Yahudileri kırmak değildi. Kimliğim üzerinden bana saldıranlardan da beklediğim gibi her zaman geri adım atmaya ve eleştiri yoluyla düşünmeye istekli olmalıyız. Bu sebeple net bir şekilde özür dilerim" ifadesini kullandı.

İsrail  paylaşımı   ortalığı  karıştırdı!

"LOBİLERİN PROBLEMLİ ROLÜNÜ VURGULAMAYA DEVAM EDECEĞİM"

Omar , lobi yapan firmaların  ABD  siyasetine verdiği zarar konusundaki sözlerinin ise arkasında olduğunu vurgulayarak , şunları kaydetti: "Amerikan  İsrail  Halkla İlişkiler Komitesi (AIPAC) , Ulusal Tüfek Derneği (NRA) veya fosil yakıt endüstri lobilerinin siyasetimizdeki problemli rolünü vurgulamaya devam edeceğim. Çok uzun zamandır devam eden bu konuyu dikkate almalıyız."

ABD Temsiciler Meclisi nin ilk başörtülü Müslüman kadın üyesi unvanını alan Omar , inancı sebebiyle hakaret ve eleştirilere maruz kalmış , son olarak Cumhuriyetçi Senato lideri Senatör Kevin McCarthy tarafından anti-semitizm ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =