İran'dan Trump'a yanıt! Zamanı geldi

 İran  Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ,  ABD  yönetimine İran'a yönelik "başarısız" politikalarını gözden geçirme çağrısında bulundu.

haber7
0

Zarif , Twitter hesabından paylaştığı mesajda ,  ABD  Başkanı Donald  Trump  ın , 40. yıl dönümünü kutlayan İran yönetimine yönelik suçlamalarına yanıt verdi. 

 ABD nin 40 yıldır izlediği politikanın başarısızlıkla sonuçlandığını savunan Zarif , "40yıllıkbaşarısızlık" etiketini eklediği mesajında şu ifadeleri kullandı:

"İranlıların asla teslimiyete dönmeyeceğini kabulde ,  ABD  politikasını gerçeğe uyarlamada , İran ı kan ve servet yoluyla istikrarsızlaştırmada 40 yıllık başarısızlık. Donald  Trump  ın , 40 yıllık yanlış seçimlerden sonra ABD nin başarısız politikalarını gözden geçirme  Zamanı  geldi."

ABD Başkanı  Trump  , 40. yıl dönümünü kutlayan İran yönetimine yönelik Twitter dan paylaştığı mesajda , "İran daki rejim sadece 40 yıllık bir başarısızlık üretti. İran halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor." değerlendirmesinde bulunmuştu.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton da Beyaz Saray ın Twitter hesabından paylaşılan video mesajında İran yönetimini açıktan tehdit etmişti. İran ın  Suriye  , Irak , Yemen ve Orta Doğu da "uluslararası terörizmin ana finansörü olmayı sürdürdüğünü" iddia eden Bolton , "Bundan sonra kutlayacak çok fazla yıl dönümünüzün kaldığını sanmıyorum." ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =