ABD 'hesap sorun' talimatı gönderdi, Suudi Arabistan reddetti!

Amerikan Wall Street Journal gazetesi , ABD'nin ,  Suudi  gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin baş şüphelisi Suud El Kahtani'den  hesap  sorulmasını istediğini , ancak Riyad'ın ısrarla bu talebi geri çevirdiğini yazdı.

haber7
0

Amerikan Wall Street Journal gazetesinin  ABD  li ve  Suudi  yetkililere dayandırdığı haberine göre ,  ABD  , Kaşıkçı cinayetinin baş şüphelisi olarak görülen ve  Suudi   Arabistan  Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ın eski danışmanı olan Kahtani den  hesap  sorulması için kapalı kapılar ardında  Suudi   Arabistan  a baskı yapıyor ancak Riyad yönetimi bu konuda ayak diriyor.

Habere göre  ABD  li bir yetkili , Kahtani nin hala bin Selman a el altından danışmanlık yaptığını belirtirken ,  Suudi  bir yetkili de "Bin Selman hala tavsiye için Kahtani ye gidiyor ve yakınındakilere Kahtani nin hala kendisinin danışmanı olduğunu söylüyor" ifadesini kullandı.

Prens bin Selman ın , Kahtani yi koruyup kollamaya devam ettiğini vurgulayan yetkili , "Muhammed bin Selman için Kahtani kendi mahkemesinin bel kemiği ve Muhammed , Kahtani ye ona dokunulmayacağına ve Kaşıkçı cinayetinin etkisi söndüğünde mahkemedeki görevine geri döneceğine dair teminat verdi" bilgisini paylaştı.

ABD , BİN SELMAN IN SORUMLULUK ÜSTLENDİĞİNİ GÖRMEK İSTİYOR

Habere göre  Suudi  yetkililer de Kahtani nin hakkında seyahat yasağı olmasına rağmen Abu Dabi ye gittiğini ifade etti.

Kahtani nin ayrıca insanlar şikayet edene ve kendisine yasak konulana kadar en az iki kez de kraliyet mahkemesine gittiği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =