Açıklamalar peş peşe! Bir tehdit de Netanyahu'dan

 İsrail  Başbakanı Binyamin  Netanyahu  , İran’dan gelen "ABD bize saldırırsa biz de Tel Aviv ve Hayfa’yı yer yüzünden sileriz" açıklamasına tepki göstererek , "İran , Tel Aviv ve Hayfa’yı yok etm

haber7
0

İran Devrim Muhafızları ndan bir komutanın İsrail i hedef aldığı sözlerine Başbakan Netanyahu aptığı kısa açıklamayla karşılık verdi.

İran’dan gelen tehditleri göz ardı etmediğini ancak bu tehditlerden de korkmadığını söyleyen  Netanyahu  , "Eğer bu rejim (İran) Tel Aviv ve Hayfa’yı yok etmeyi deneme hatasını yaparsa ki bunu başaramaz ama bu onların kutladığı devrimin son yıl dönümü olabilir. Bunu hesaba katmalılar" ifadelerini kullandı.

İsrail e anladığı dilden tehdit: Tel Aviv ve Hayfa yı yok ederiz

İRAN IN AÇIKLAMASI: TEL AVİV VE HAYFA YI YOK EDERİZ

Devrim Muhafızları Komutanlarından Yadullah Cavani , bugün  İran  resmi haber ajansı IRNA ya yaptığı açıklamada , "ABD bize saldırırsa , biz de Tel Aviv ve Hafya yı haritadan sileriz" açıklamasını yapmıştı.

Dünya diken üstünde: Açık açık  tehdit  etti

ABD DEN DE TEHDİT MESAJLARI GELDİ

ABD Başkanı Donald  Trump  ve  ABD  Ulusal Güvenlik Danışmanı  John Bolton  ,  İran  ın açıklamalarına tehditle cevap verdi.  Trump  , "40 yıllık yolsuzluk , baskı ve terör.  İran  daki rejim sadece 40 yıllık bir başarısızlık üretti.  İran  halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor" ifadelerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =