Tanzim fiyatları Türkiye geneline yayılıyor

İstanbul ve Ankara’da  Tanzim  satışları başlarken , büyük marketler üzerinden uygun fiyatlar , tüm  Türkiye   geneline  yayılmaya başladı.

haber7
0

İstanbul ve Ankara üzerinden başlatılan  Tanzim  satış merkezlerindeki uygun fiyatlar , büyük marketler üzerinden Türkiye  geneline  yayılıyor. Bugün İstanbul ve Ankara da resmen başlayan  Tanzim  satışları , rekabet edilebilmesi açısından piyasada fiyat düşüşlerine yol açtı.

 

 

DENİZLİ DE  HAL  FİYATLARI DÜŞTÜ

İstanbul ve Ankara merkezli başlayan  Tanzim  satışlar , Denizli deki  HAL  fiyatlarını da etkiledi. Denizli halinde biber 6 TL , sivri biber 8 TL , domates 3.50 TL , salatalık 5 TL , kabak 5 TL , patlıcan 6.5 TL , soğan 3.5 TL , patates 3 TL ye satılıyor.

 

 

Denizli’de  HAL  esnafı , sebze-meyve fiyatlarını düşürmek için Ankara ve İstanbul’da başlanan  Tanzim  satışlarını değerlendirdi. Esnaf , market ve pazarlardaki ürünlerdeki fiyat artışlarının kendilerinden değil , aracılardan kaynaklandığını öne sürdü.

MARKETLERDEN TANZİM FİYATLARINA DESTEK

Fiyatların düşüşünden yalnızca Denizli de etkilenmedi. Özellikle büyük marketlerin , bugün itibarıyla satış fiyatlarında büyük oranda bir düşüş gözlendi. Türkiye genelinde yaşanan bu düşüş , gözle görülür oranda bir indirimi de beraberinde getirdi.

Örneğin marketlerin bugünkü satış fiyatlarında soğan ve patates 2 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =