Türkiye ile İran arasında önemli anlaşma! İmzalar atıldı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile  İran  Havayolu Ulaşımı ve Turizm Acenteleri Birliğince (AATTAI) iki ülke arasındaki turizm potansiyelini geliştirmek ve turist sayısını artırmak amacıyla iş birliği anlaşması

haber7
0

Türkiye nin Tahran Büyükelçisi Prof. Dr. Derya Örs , İran  Cumhurbaşkanlığı El Sanatları ve Turizm Teşkilatı Başkanı Ali Asgar Munisan ,   TÜRSAB  Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya ve AATTAI Başkanı Hürmetullah  Refii nin katılımıyla Tahran da bir otelde gerçekleştirilen toplantıda turizmde  iş birliği ele alındı.

 

 

Örs , burada yaptığı konuşmada ,  İran  ve  Türkiye  nin bölgenin  birbirinden ayrılması imkansız iki büyük ülkesi ve gücü olduğunu belirterek ,  "Eğer biz potansiyellerimizi doğru kullanırsak bölgede  İran  ve  Türkiye  dışında  hiçbir ülke söz söyleyemez." dedi.

Turizm alanında çeşitli sorunlar olduğunu dile getiren Örs , "Türk ve   İran  bürokrasisinin üst iradesi eğer uygun bir şekilde hızlıca tecelli ederse  bunu nasıl çözeceğimizi de biliyoruz. Bunun için çalışacağız." diye konuştu.

 

 

Türkiye de çok sayıda İranlı turistin ağırlanırken  Türkiye  den  İran  a  daha az turist geldiğini ifade eden Örs , bunun sebeplerinden birinin otelcilik  alanındaki turizm yatırımları olduğunu söyledi.

İran Cumhurbaşkanlığı El Sanatları ve Turizm Teşkilatı Başkanı Ali  Asgar Munisan da  İran  ın  Türkiye  ile birlikte bölgenin büyük bir gücü olduğunu  belirterek , "Yaptırımlara ve baskılara rağmen geliştirmeye çalıştığımız  alanlardan biri turizmdir.  İran  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =