Dünya diken üstünde: Açık açık tehdit etti

ABD Başkanı Donald  Trump  , 40. yıl dönümünü kutlayan  İran  yönetimine yönelik olarak , 'İran'daki rejim sadece 40 yıllık bir başarısızlık üretti.  İran  halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor.'

haber7
0

Trump , Twitter hesabından yaptığı paylaşımda  İran  yönetimi için sert değerlendirmelerde bulundu.

ABD Başkanı  Trump  , paylaşımında ,  İran  yönetimine atfen , "40 yıllık yolsuzluk , baskı ve terör.  İran  daki rejim sadece 40 yıllık bir başarısızlık üretti.  İran  halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor." ifadesini kullandı.

BOLTON DAN AÇIK TEHDİT

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John  BOLTON  da Beyaz Saray ın Twitter hesabından paylaşılan video mesajında  İran  yönetimini açıktan tehdit etti.  İran ın kendi halkını ve bölgesindeki ülkeleri "terörize" ettiğini savunan  BOLTON  , "İran , kürenin her yerindeki insanların gözünü korkutmak için hala nükleer silahlar elde etme peşinde." değerlendirmesinde bulundu.

Yaklaşık 1 dakikalık videoda  İran  ın Suriye , Irak , Yemen ve Orta Doğu da "uluslararası terörizmin ana finansörü olmayı sürdürdüğünü" iddia eden  BOLTON  , Tahran ın amaçlarının kabul edilemez olduğunu belirtti.

"BUNDAN SONRA KUTLAYACAK YIL DÖNÜMÜNÜZ KALMAYACAK"

Bolton , "Belki de en kötüsü  İran  halkı ciddi sıkıntı çekiyor , işsizlik oranı rekor seviyelerde , enflasyon tüm zamanların en üst seviyesinde ve  İran  yerel parası yerlerde sürünüyor. Bundan sonra kutlayacak çok fazla yıl ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =