Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip  Erdoğan  , "Ankara'yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak." dedi.

haber7
0

Sincan ilçesinde bulunan Yavuz Sultan Selim Millet Kıraathanesi ziyaretinde gençlerle yaptığı konuşmada  Erdoğan  ,  Ankara  da ulaşım araçlarının çeşitlendirileceğini belirtti.

Erdoğan , "Ankara yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde  metrobüs  olacak. Raylı sistemler , artı metrobüs..." ifadesini kullandı.

Sohbet sırasında genç bir kızın "Kaygılarımız var , ileride ne olacağız , iş konusunda olsun , her alanda?" sorusuna  Erdoğan  , "Nitelikli elemana iş kesinlikle var. Nitelikli olmayanda sıkıntı var. Bizim öyle şehirlerimiz var ki eleman bulamıyorlar. Örneğin Gaziantep. Kayseri de aynı şekilde , eleman bulamıyorlar. Böyle Türkiye de birçok şehirlerimiz var." cevabını verdi.

Erdoğan , Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin öğretmen aldığını hatırlatarak , "Bütün mesele nitelik." dedi.

Hafta sonları okullardaki takviye kurslarına işaret eden  Erdoğan  , "Milli Eğitim Bakanlığımız yeni bir düzenleme yapacak. A okulundaki öğrenci B veya C okulunda hafta sonu takviye kursuna gidecek. Oradaki öğretmenler onlara ders verecek. Kendi öğretmeni ona ders , takviye kursu vermeyecek. Bunun hazırlıkları yapılıyor. Aynı benzer şeyden buralarda da millet kıraathanelerinde rehber öğretmenler olarak böyle bir şey yapılabilir , o da bir takviyedir." şeklinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =