Meteorolojiden sağanak ve fırtına uyarısı

İstanbul , Kocaeli , Bursa ve Yalova çevrelerinde yağmur ve  sağanak  , Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında  fırtına  bekleniyor.

haber7
0

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre , Türkiye nin batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu , Marmara nın batısı , Kıyı Ege , Batı Akdeniz kıyıları ile zamanla İstanbul , Kocaeli , Bursa ve Yalova çevrelerinin yağmur ve  sağanak  yağışlı , Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü  sağanak  yağışlı , diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın , Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer  fırtına  şeklinde (50-80 kilometre/saat) esmesi bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde pus ve sis ile buzlanma ve don öngörülüyor.

Ani sel , su baskını , yıldırım , çatı uçması , ağaç ve direklerin devrilmesi , soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler , kıyı kesimlerde hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulunuldu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =