Avrupalı turistler Türkiye'ye dönüyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya ,  AVRUPA  ülkelerindeki turistlerin yeniden Türkiye'ye yöneldiğini söyledi.

haber7
0

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya , yaptığı açıklamada , yabancı turistleri ülkeye çekmek için destinasyon sayısını artırıp , sezonu uzatmak gerektiğini söyledi. 

Turizm sektörü olarak 2018 de rekor kırdıklarını belirten Bağlıkaya , "Fakat değişik segmentteki yolcular biraz daha geç geliyor. Bunlar kruvaziyer , kongre turizmi gibi segmentler. Bunlar biraz daha nazlı yolcular. Harcama kapasitesi yüksek , ekonomik durumlarının biraz daha iyi olduğu turistlerin tercihleri bunlar. Dolayısıyla onlar biraz daha geç geliyor. Kruvaziyerle ilgili bir de özel durum var. Bunlar yaklaşık 4 sene önce planlanıyor. 2016 da gerçekten askilik yaşadı sektör. Ben 2019 da yavaş yavaş  Türkiye  nin kruvaziyer limanlarına talebin artacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"AVRUPALI TURİST DÖNÜYOR"

Bu yıl da turizmde rekor hedeflediklerini vurgulayan Bağlıkaya , 40 milyar dolar ve 50 milyon  turist  hedefiyle sezona başlayacaklarını aktardı.

Gelecek sezon için de değerlendirmelerde bulunan Bağlıkaya , "2018 de  AVRUPA  pazarı 2015 in gerisinde kapattı. Her ne kadar rekor kırsak da bunlar  AVRUPA  dışından gelen turistlerle oldu. 2019 da  AVRUPA  nın da geri geldiğini görüyoruz ön rezervasyonlardan. 2019 daha parlak bir yıl olacak" dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =