Bakan Dönmez'den doğal gaz müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih  Dönmez  , Kırklareli'nin Vize ve Pınarhisar ilçeleri ile Lüleburgaz ilçesine bağlı Ahmetbey beldesine bu yıl  doğal   gaz  geleceği müjdesini verdi.

haber7
0

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez , AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanlığı nı ziyaret etti.

Bakan Dönmez , burada yaptığı konuşmada , sıcak ve sevgi dolu karşılama nedeniyle memnuniyetini dile getirdi.

Uzun süredir bölgeye gelmek istediğini , ziyaretinin bugün nasip olduğunu ifade eden Dönmez , "Kırklareli ve Lüleburgaz ın bizim açısından farklı önemi var. İki büyük işletmemizin ,  Türkiye Petrolleri  ve BOTAŞ ın önemli projelerinin yer aldığı bir ilimiz. Petrol , kömür ve  gaz  açısından yeraltı zenginliklerinde de oldukça zengin bir yer. Elektrik yatırımları açısından da bölgenin öne çıkan projelerinin bu bölge içinde yer aldığını görüyoruz." diye konuştu.

Milli enerji ve maden politikaları kapsamında özellikle yerli ve yenilenebilir kaynakların azami ölçüde kullanılması için 2 yıl önce çalışma başlattıklarını hatırlatan Dönmez , çalışma kapsamında arama ve araştırmalarının devam ettiğini vurguladı.

Bakan Dönmez , Kırklareli nin Vize ve Pınarhisar ilçeleriyle Lüleburgaz ilçesinin Ahmetbey beldesine bu yıl içerisinde doğal gaz geleceğini bildirdi.

Lüleburgaz daki ziyaretlerin ardından Silivri ye geçeceklerini anlatan Dönmez , "Orada iki yeni sahada  gaz  keşfimiz var. Yerinde incelemeler yapacağız." dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı  Fatih Dönmez  , daha sonra ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =