Oyunculuk Akademisi için son başvuru 14 Şubat

İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ) ve İBB Kültür Daire Başkanlığı Gösteri Sanatları Merkezi işbirliği ile İbn Haldun Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek “Gösteri Sanatları M

haber7
0

İbn Haldun Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek “Gösteri Sanatları Merkezi  Oyunculuk  Akademisi” programının , kamera önü ve kadim bir geleneğe sahip olan tiyatro sanatı üzerine inşa edildiği belirtildi. Bu niyet tiyatroyu her şeyden önce topluma hizmet edecek bir sanatsal enstrüman olarak görüyor.  Oyunculuk  eğitimini sadece teknik bir aktarım ve dolaysız bir uygulama olarak görmeyen bu eğitim modeli , entelektüel altyapıya da hayati düzeyde önem veriyor.

18  Şubat  Pazartesi günü başlayacak programda alanında uzman eğitmenler tarafından , Sahne Oyunculuğu Eğitimi , Kamera Önü Oyunculuğu Eğitimi , Ses-Nefes-Diksiyon , Beden Hareket-Doğaçlama Eğitimi ve  Oyunculuk  seminer , çalıştay (workshop) , paneller başlıklı eğitimler verilecek. Müfredatın , kadim kültürün köklerinden kopmadan , içinde bulunulan çağın gereksinimleri göz önünde bulundurularak tasarlandığı kaydedildi.

Programa kimler katılabilir?

“Gösteri Sanatları Merkezi  Oyunculuk  Akademisi” , 17-32 yaşları arasında “Temel Oyunculuk” konusuna ilgili herkese açık. Başarılı katılımcılara “Temel  Oyunculuk  Eğitimi Uzmanlık Sertifikası” verilecek. 272 saatten oluşacak eğitimler , hafta içi Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe günleri 18.00-22.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

“Gösteri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =