11. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali yarın başlıyor

 İstanbul  Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ve  Şiir  Derneği işbirliğiyle gerçekleşecek , 11.  Uluslararası   İstanbul   Şiir  ve  Edebiyat   Festivali  12 Şubat'ta başlıyor.

haber7
0

Festivalin bu yıl ki konuk ülkesi Azerbaycan. Festivale 12 si yurtdışından , 11 i Türkiye den olmak üzere 23 şair ve yazar katılacak.

Modern Azeri Şiirinin Önemli Temsilcileri Bu Festivalde

Ülkemiz ve dünyanın önemli şair ve yazarlarını İstanbul da bir araya getiren  Uluslararası   İstanbul   Şiir  ve Edebiyat Festivali nin 11. si; 12 Şubat akşamı saat 19.00 da Pera Müzesi nde gerçekleşecek açılışla başlayacak. Festivale konuk olan şairlerin şiir dinletisi sunacağı açılışta , caz müziğin ünlü isimlerinden Şenay Lambaoğlu da bir konser verecek.

Onursal Başkanlığı nı Doğan Hızlan ın üstlendiği festivalin , bu yıl ki konuk ülkesi Azerbaycan. Bu kapsamda festivalde , Modern Azeri şiirinin önde gelen temsilcilerinden Ferit Hüseyin , Akşin Evren ve Selim Babullaoğlu şiir okumaları gerçekleştirecek. Şairler ayrıca Mehmet Can Doğan ın yönetiminde gerçekleşecek konferansla da  Edebiyat  tutkunlarıyla buluşacak.

"Çocuklarla  Şiir  ve Edebiyat" ,  Şiir  Kürsüsü" ve "Edebiyat Akademisi"

Uluslararası  İstanbul   Şiir  ve  Edebiyat   Festivali  nin gelenekselleşen "Edebiyat Akademisi" toplantılarında bu yıl şiir ve edebiyatımızın usta isimleri İskender Pala , Rüstem Aslan ve Seval Şahin okurlarla buluşacak. Festival kapsamında , genç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =