TYB İstanbul’dan Safer Dal Programı

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB)  İstanbul  Şubesi “İrfan Öncüleri” program serisi kapsamında , “Gönül Cerrahı  Safer   Dal  Efendi”  Programı  gerçekleşecek. Ömer Tuğrul İnançer’in

haber7
0

EMİN Grup desteğiyle gerçekleştirilen “İrfan Öncüleri”  program serisi devam ediyor. İstanbul’un irfani bereketinin önde gelen şahsiyetlerinden olan  Safer  Efendi , Türk Edebiyatı Vakfı konferans salonunda Ömer Tuğrul İnançer tarafından anlatılacak. Söyleşi , 11 Şubat Pazartesi günü saat 18.00’de gerçekleşecek.

GÜZELLİK ORDUSUNDAN BİR NEFER

TYB  İstanbul  Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı , programa dair şunları söyledi: “Bu toprakları mayalayan İrfan Öncüleri’ni konuşmaya , yeni nesillere anlatmaya devam ediyoruz. Onlar geçmişten günümüz değin milletimize ufuk açmış , gönüllerine dokunmuş güzellik ordularıdır. Millet olarak her bakımdan zengin bir coğrafyada yaşıyoruz. Başka güzele de güzelliğe de ihtiyacımız yok. Çünkü bu vatan bize nice güzeller sunmuş , güzellikler göstermiştir. Yunuslar , Mevlânalar , Hacı Bektaşlar , bu toprağın güzeli olmuşlar , bize bitimsiz örneklikler sunmuşlardır. Son yüzyılımızda da onların misyonu devam ettiren muhabbet erenleri , vazifelerini hakkıyla yapmış , iyiliğin doğruluğun hâkim olması için mücadelelerini yürütmüşlerdir. İşte onlardan birisi de ‘Gönül Cerrahı  Safer   Dal  Efendi’dir. Bu program vesilesiyle merhumun hayatındaki incelikleri muhterem Tuğrul İnançer’den dinleyeceğiz. Bütün dostlarımızı bekliyoruz.”

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =