Türk otomotiv devleri Cezayir'e çıkarma yaptı!

Cezayir’de 11 – 14 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan 13. Uluslararası EQUIP AUTO CEZAYİR Fuarı'na  Türk   otomotiv  yan sanayi üreticileri  çıkarma  yaptı

haber7
0

Türkiye’nin Afrika’ya açılan kapılarından olan  Cezayir  , birçok sektörde olduğu gibi  otomotiv  sektörü için de Türk girişimciler için önemli bir pazar olmaya devam ediyor. Peugeot , Volkwagen , Renault gibi dünyanın en büyük  otomotiv  üreticileri ile İranlı Hodro Otomobil’in , Cezayir’i üretim üssü olarak seçmesi  otomotiv  yan sanayicilerinin dikkatini bu ülkeye çevirmesine neden oluyor.

Cezayir’in yıllık ithalatı 46 milyar dolara ulaşıyor. Türk firmaları coğrafi yakınlığı bir avantaja çevirerek 2 milyar dolarla bu ithalattan yüzde 4 ,4 pay alıyor. Türk firmalarının yaptığı en büyük ihracat kalemi gıda. İkinci sırada ise  otomotiv  geliyor. Yani  otomotiv  sektörü her iki ülke için de önemli bir ticaret kalemi olarak öne çıkıyor.

Pazara girmek için en önemli etkileşim ise fuarlar yoluyla sağlanıyor. Afrika ülkelerinde gerçekleştirilen önemli fuarların altında bir Türk firmasının imzası yer alıyor: Expotim& Ladin Grubu.

SEKTÖRÜN ÖNDE GELEN FİRMLARINDAN ATİKER SIRALI OTOGAZ SİSTEMLERİ , GENEL MOTORLU ARAÇLAR VE DAHA BİRÇOK FİRMA BU YIL FUARA KATILIYOR!

Bu yıl fuara , Atiker Sıralı Otogaz Sistemleri , Genel Motorlu Araçlar , Kasar Kardeşler , Step LPG , Bülbül Akü , Oto Erdoğan , Fams  otomotiv  gibi birçok önemli fima ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =