Liseli öğrencilere İtalyan ortak! Talebe yetişemiyorlar

Bursa'da , otomobillere boya ,  pasta cila  ve boya koruma uygulayan bir okul , piyasaya göre daha ucuz verdiği hizmetine gelen talebi karşılamakta güçlük çekiyor.

haber7
0

Merkez  Osmangazi  ilçesindeki Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi , döner sermayeyi canlandırmak için geçen yıl Motorlu  Araç  Teknolojileri Bölümünde boya ,  pasta cila  ve boya koruma üzerine hizmet sunma kararı aldı.

Bunun üzerine sponsor arayışına giren okul yönetiminin yolları , sektöre endüstriyel ürün üreten ve bu konuda dünyada 65 ülkeye ihracat yapan İtalya devi "Mafra SPA" ile kesişti.

Söz konusu şirket ile gerekli görüşmeleri yapan okul yönetimi , eğitim ve giderler konusunda anlaşarak , vatandaşlara hizmet sunmaya başladı.

Motorlu Araçlar Teknolojisi Öğretmeni Yavuz Kaştaş , AA muhabirine yaptığı açıklamada , daha önce bu işlemleri kendi içlerinde eğitim amaçlı , öğretmenlerin otomobilleri üzerinde yaptıklarını söyledi.

Maliyetlerin yükselmesiyle beraber bu işi dışarı açma kararı aldıklarını belirten Kaştaş , sponsor firma arayışına girdiklerini dile getirdi.

İtalyan firmanın sahibinin destek konusunda kendilerine olumlu yaklaştığını aktaran Kaştaş , sarf malzemesi ve tüketim ihtiyaçlarının tümünün bu firma tarafından karşılandığını anlattı.

Kaştaş , firma yetkililerinin belli aralıklarla okula gelerek ürünlerin araçlara uygulanmasıyla ilgili eğitimler verdiğini ifade ederek , şöyle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =