Bakan Varank açıkladı! Yüzde 64 arttı...

Sanayi ve Teknoloji Bakanı  Mustafa Varank  , "KOSGEB'in desteklediği firmalar faaliyet karlarını  Yüzde  64 artırdı" dedi.

haber7
0

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa  Varank  , Türk Tasarım Danışma Konseyi 18. Toplantısına katıldı. Programda bir konuşma yapan  Bakan   Varank  , “Tasarım , yüksek teknolojili ürünlerden otomotive , ev eşyasından tekstile kadar her alanda yoğun şekilde kullanılan stratejik bir araç. Rekabet avantajı sağlamada ürünlerin teknolojik ve fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra , tasarımlarının kalitesi de önemli bir rol oynamaktadır” ifadelerini kullandı.

“Yapılan analizler tasarım ve karlılık arasındaki ilişkinin doğru orantılı olduğunu ortaya koyuyor”

Tasarımın yoğun sektörlerin istihdamına ve milli gelire ciddi oranda katkı sağladığını belirten  Varank  , “Hızlı tüketim çağındayız. Ürünlerin yaşam döngüsündeki kısılma , firmaları kısa zaman dilimlerinde daha fazla Ar-Ge ye tasarım yoluyla yenilik yapmaya sevk ediyor. Tasarım yoluyla yenilik yapmak Ar-Ge ye kıyasla daha düşük maliyetli bir süreç. Yapılan analizler tasarım ve karlılık arasındaki ilişkininin doğru orantılı olduğunu ortaya koyuyor. Tasarımlı yatırım yapan şirketle yapmayanlara oranla daha yüksek ticari başarı gösteriyor. Tasarım yoğun sektörlerin istihdama ve milli gelire ciddi oranda katkı sağladığını hep birlikte görüyoruz” şeklinde konuştu.

“Türkiye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =