Başkaları tarafından dinlenmemek için mutlaka kapatın!

 Havelsan  Genel Müdürü Atalay , "Açık olan akıllı cihazlar  tarafından  kullanıcıların dinlenilme şüphesini ortadan kaldırmak için , cihazlara yüklenen uygulamaların kamera ve mikrofon erişimlerinin kapat

haber7
0

Havelsan Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay , sosyal medya veya web sitelerinde gezinirken sohbet esnasında konuşulan ögeyle ilgili içerikle karşılaşılmasının akıllı cihazlar  tarafından  kullanıcıların dinlenildiğişüphesini akla getirdiğini belirterek , "Bu durumun önüne geçmek için akıllı cihazlara yüklenen uygulamaların kamera ve mikrofon erişimlerinin kapatılması gerekiyor." dedi.

 

 

Atalay , AA muhabirine , akıllı cep telefonlarının ortamda konuşulanları düzenli olarak dinlediğine ilişkin çeşitli iddiaların olduğunu anımsatarak , söz konusu uygulamanın hedefli reklam oluşturma amacıyla yapıldığı yorumlarının bulunduğunu söyledi.

Kişilerin sohbet ortamlarında yaptıkları konuşmalara ilişkin reklamların , sosyal medya hesaplarına gelmesi üzerine "Biri bizi dinliyor" iddialarının gündeme geldiğine dikkati çeken Atalay , "Bazı mobil uygulamaların kullanıcı sözleşmelerinde ortamdan ses kaydı yapabileceği ne ilişkin ifadeler bulunuyor. Bu konunun yasal olup olmadığına ilişkin çeşitli görüşler ve iddialar var." diye konuştu.

 

 

Şirketlerin , kişiselleştirilmiş reklamlar oluşturmak amacıyla web sitelerinde ve uygulamalarda etkinliğe katkıda bulunmak için giderek daha gelişmiş teknoloji kullandıklarına dikkati çeken Atalay , "Sosyal medyada gezinirken veya web sitesine bakarken , arkadaşınızla konuştuğunuz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =