Microsoft: Artık "Internet Explorer" kullanmayın

Microsoft’un ilk versiyonunu 24 yıl önce çıkardığı  web tarayıcısı   Internet   Explorer  ile ilgili olarak bizzat Microsoft’tan uyarı geldi. Windows’un resmi blogunda "Internet Explorer'ı varsayılan tarayıcı

haber7
0

İnternet denilince ilk akla gelen web tarayıcılarından olan  Internet   Explorer  ile ilgili çok kritik bir uyarı geldi. Microsoft’un ilk olarak 1995 yılında çıkardığı ve 2015 yılında geliştirilmesine son verdiği  Internet  Explorer’ın güvenlik nedenleriyle  Artık  kullanılmaması uyarısı yapıldı.

 

 

Microsoft’un siber güvenlik alanındaki yazılım uzmanı Chris Jackson , Windows’un resmi blogunda "Internet  Explorer  ı varsayılan tarayıcınız olarak kullanmanın tehlikeleri" başlıklı bir yazı yayımladı.

‘YENİ VE MODERN TARAYICI TERCİH EDİYORLAR’

 

 

Kullanıcıların  Microsoft  un resmi olarak ürettiği bir  web tarayıcısı  olan  Internet  Explorer’ı kullanmayı bırakması gerektiğini belirten Jackson , “Artık  Internet  Explorer’a bir  web tarayıcısı  demeyi bırakmanın vakti geldi” dedi.

Chris Jackson , yazısında şu ifadeleri kullandı: “Yeni  Internet  standartlarını destekleyecek güncellemeleri  Internet  Explorer’a getirmiyoruz. Çoğu site hâlâ sorunsuz şekilde çalışsa bile geliştiriciler  Artık  yenilikleri  Internet   Explorer  üzerinde test etmiyor. Yeni ve modern tarayıcıları tercih ediyorlar.”

PAZARIN HAKİMİ CHROME

Microsoft’un Windows 10’u piyasaya sürmesiyle birlikte 2015 yılında  Internet  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =