Ortaylı'nın 'İBB binası yıkılsın' önerisine Yıldırım'dan esprili cevap

TBMM Başkanı ve AK Parti  İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkanı adayı  Binali Yıldırım  , Türkiye Demokrasi Platformu’nun düzenlediği organizasyona katıldı.

haber7
0

Avukat Kezban Hatemi’nin moderatörlüğünde yapılan toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. İş insanlarından avukatlara , doktorlardan öğretim üyelerine , sanatçılardan medya dünyasına kadar kapsamlı bir katılımın gerçekleştiği organizasyonda Yıldırım’a İstanbul’un geleceği ve sorunları hakkında sorular soruldu.

 

 

"İSTANBUL A BORCUM VAR"

"Neden  aday  oldu" sorusu üzerine: ‘’Kendi isteğim ile  aday  oldum. Çünkü  Binali Yıldırım  olduysam bunu İstanbul’a borçluyum. Çocukken buraya geldim ve İstanbul’da okudum. Bu güzel şehirde aile kurdum. Burada iş sahibi oldum. 2002 yılında beni milletvekili seçti. Bakan , Başbakan ve Meclis Başkanı oldum.  İstanbul  hep benim arkamdaydı. İstanbul’a borçlu olduğumu düşünüyorum ve bu yüzden  aday  oldum. İstanbul’da güzel işleri hep birlikte yapacağız.’’

 

 

İLBER ORTAYLI NIN "İBB BİNASINI YIKIN" ÖNERİSİNE YILDIRIM DAN ESPRİLİ CEVAP

Katılımcılar arasında bulunan Prof. Dr. İlber  Ortaylı  ise Sur içindeki çarpık yapılaşma ile ilgili "Sur içindeki tarihi ortaya çıkarmak için sonradan yapılan binaların yıkılması gerek. Hepsi temizlenmeli. Hatta işe  İBB  binasını yıkarak başlayın" dedi.

Yıldırım’ın ise bu yoruma "Daha seçilmeden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =