Kanadında kobra yılanı taşıyan kelebek!

Hindistan ve Güney Doğu Asya ülkelerinde yaşamakta olan “Atlas kelebeği” dünyanın en büyük kelebeği olarak bilinmektedir.

haber7
0

Atlas kelebeği bilim dünyasında “Atlas moth” , “Attacus atlas” adıyla da tanınmaktadır. Bu  kelebek  hakkında geniş bilgiye internet sitelerinden ulaşmak mümkündür.

Atlas kelebeğinin düşmanı yeşil küçük bir yılandır.  kelebek  , bu  yılanı  gördüğünde kanatlarını açarak ve oynatarak  yılanı  kaçırmaktadır.

Kelebek kanadıyla yeşil  yılanı  nasıl kaçırabilir? İşte kelebeğin en orijinal özelliği de zaten burasıdır. Atlas kelebeğinin , 25-30 cm’i bulan kanatları üzerinde  kobra   yılanı  motifi bulunmaktadır. Yeşil yılan , kelebeğe yaklaştığında ,  kelebek  ,  kobra  figürlü kanatlarını açarak ve oynatarak düşmanı olan  yılanı  korkutup kaçırmaktadır.

KOBRA YILANININ RESMİNİ KELEBEĞİN KANADINA KİM ÇİZDİ?

Atlas kelebeğinin kanadına silah olarak bir  kobra  resmi konulmuştur. Kelebeğin bundan haberi yoktur. Ömür boyunca da haberi olmayacak ve ömür boyunca da o resmi kendi gözleri ile göremeyecektir.

Bir  kelebek  , göremediği bir silahı nasıl düşmanlarına karşı kullanabiliyor? Kelebekle uzaktan yakından ilgisi olmayan  kobra  yılanının resmini kelebeğin kanadına kim çizmiştir? Kanadındaki  kobra  yılanının resmini düşmanlarına gösterme hissini kelebeğe kim vermiştir?

Bu mükemmel yaratılış karşısında insanın aklına şu düşünceler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =