ABD'den tuhaf İstanbul paylaşımı! Kimse anlam veremedi

Türkiye ile  ABD  arasında kimi zaman gerilen ikili ilişkiler , özellikle  ABD  kurum ve kuruluşları tarafından farklı amaçlar için de kullanılabiliyor. Türkiye'nin Venezuela'ya desteğine bölünmüş

haber7
0

Türkiye ye yönelik hemen her dönem çok ciddi bir "psikolojik harp" faaliyetleri yürüten ve "kara propaganda" örneklerine imza atarak Türk Milleti nin algısıyla oynayan  ABD  , ülkemize yönelik bu tür faaliyetlerine devam ediyor.

 

 

Geçtiğimiz günlerde  ABD  Dışişleri Bakanı Mike  Pompeo  , Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ,  Venezuela  da  Nicolas Maduro  yu ve  Juan Guaido  yu destekleyen ülkelerin haritalarına yer verilmiş , haritada  Türkiye  bölünmüş olarak resmediliyordu.

Şimdi de Deniz Kuvvetleri nden fotoğraflı mesaj

 

 

Bu haritanın tartışmaları devam ederken bu kez  ABD  Deniz Kuvvetleri nin Twitter daki resmi hesabından paylaşılan fotoğraf tepkilere neden oldu.

US Navy hesabının arka planında kullanılan fotoğrafta  İstanbul  Boğazından geçen  ABD  donanmasına ait bir geminin fotoğrafına yer verildi.

Amerikan Donanması nın Resmi Twitter hesabı

Bilindiği üzere Boğaz dan geçen  ABD  donanması unsurları kimi zaman ellerinde silahlarla güverteye çıkarak bu şekilde kasıtlı olarak fotoğraflarının çekilmesini sağlamışlardı.

Daha önce de yapmışlardı

ABD Donanması nın sosyal paylaşım sitesi Twitter daki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =