Kiralar en yüksek Sarıyer en düşük Esenyurt'ta

Endeksa'nın araştırmasına göre ,  İstanbul  genelinde  kira  fiyatları son bir yılda yüzde 2 ,89 gerilerken , 100 metrekarelik bir daire için ortalama bin 600 lira  kira  ödeniyor. Şehirde en  yüksek   kira  ortalaması 2 bin 70

haber7
0

İstanbul da son bir yılda  kira  fiyatları yüzde 2 ,89 gerilerken , 100 metrekarelik bir daire için ortalama bin 600 lira  kira  ödeniyor.

Şehirde en yüksek  kira  ortalaması 2 bin 700 lira ile  Sarıyer  de görülürken , bu rakam ,  Esenyurt  , Sancaktepe ve Sultangazi de 900 liraya kadar düşüyor.

Gayrimenkul veri analizi platformu Endeksa nın  İstanbul  genelindeki  kira  ücretlerinin incelendiği araştırmasına göre , kentsel dönüşüm gibi faktörlerin de etkisiyle artan arz ve yabancı para kurundaki değişim  kira  değerlerini en fazla etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

Önceden yabancı para biriminde yapılan kiralamaların , getirilen düzenlemelerle TL ye dönüştürülmesi  kira  değerlerinin de gerilemesine neden oldu. Buna göre ,  İstanbul  da son bir yılda  kira  fiyatları yüzde 2 ,89 gerilerken , İstanbullular 100 metrekarelik bir daire için ortalama bin 600 lira  kira  ödüyor.

EN YÜKSEK SARIYER , ŞİŞLİ VE BEYOĞLU NDA

İstanbul da 100 metrekarelik bir daire için en yüksek  kira  ortalaması 2 bin 700 lira ile  Sarıyer  de görülürken , onu 2 bin 600 lira ile Beşiktaş ve Beyoğlu takip ediyor.

Bu alanda ortalama 2 bin 200 lirayla Bakırköy dördüncü , 2 bin lirayla Şişli beşinci , bin 900 lirayla Kadıköy ve Zeytinburnu altıncı , bin 800 lirayla Adalar yedinci , bin 700 lirayla Eyüpsultan , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =