Müslüman ülkede okullarda namaz yasağı!

 Cezayir  Eğitim Bakanı Nuriye bin Gabrit'in  okullarda   namaz  kılınmasının cezalandırılmasına ilişkin açıklaması  ülkede  tartışmalara yol açtı.

haber7
0

Bin Gabrit , Burc Buariric ilindeki ziyareti sırasında gazetecilerin ,  Fransa  nın başkenti Paris teki Uluslararası  Cezayir  Okulu nda bir öğrencinin kurum içinde  namaz  kıldığı gerekçesiyle cezalandırılması olayına ilişkin yöneltilen soruyu , "Öğrenciler , okullara eğitim için gidiyor , başka bir şey için değil. Bu uygulamanın (namaz) yeri  Okul  değil , evdir." diye cevapladı.

TALİMAT GÖNDERDİ: OKULLARDAKİ MESCİTLERİ KAPATIN

Bu açıklamadan birkaç gün önce Eş-Şuruk gazetesinin haberine göre , Bin Gabrit düzenlenen bir toplantıda milli eğitim müdürlerine okullardaki ibadethanelerin kapatılması ve bu bölümlerin , eğitim kurumlarındaki sınıflara dönüştürülmesi talimatını verdi.

CEZAYİRLİ MÜSLÜMAN ALİMLER DERNEĞİ NDEN TEPKİ

Cezayirli Müslüman Alimler Derneği , Bakan Bin Gabrit in açıklamalarını kınayarak , sosyal paylaşım sitesindeki hesabından bu açıklama karşıtı kampanya başlattı.

"BU UYGULAMA SİYONİST HAPİSHANELERİNDE BİLE YOK!"

Dernek Başkanı Abdurrazık Kasum , El-Basair gazetesinde konuya ilişkin kaleme aldığı makalede , bu uygulamanın , Siyonist hapishanelerinde , faşist rejimlerde bile yapılmadığına işaret ederek , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =