Gümüşhane'de yayla evleri didik didik aranıyor

Gümüşhane'de , terör örgütü PKK'ya yönelik jandarmanın en seçkin birliklerinin katılımıyla başlatılan kış operasyonları sürdürülüyor.  yayla  evlerini kontrol eden özel ti

haber7
0

Gümüşhane de ,  Jandarma Özel Harekat  (JÖH) timlerinin katıldığı , terör örgütü PKK ya yönelik kış operasyonlarına devam ediliyor. Operasyonlarda zırhlı askeri araçlar ile insansız hava araçları (İHA) da kullanılarak , kırsal alanlarda bulunan yayla  evleri  , ormanlıklar ve dere yatakları  didik  didik aranıyor.

Yayla evlerini kontrol eden özel timler , yöre sakinlerine kullanılmayan köy ve  yayla  evlerinde erzak bırakılmaması yönünde uyarılar yapıyor. Operasyonların sürdürüldüğü bölgede , teröristlerin kış üslenmesine de fırsat verilmiyor.

Kürtün ilçesi Deregöze ve Süme mahalleleri sınırları içinde yer alan Deregöze , Seyitali , Kazmaköy , Küçükköy , Geriş , Karakaya , Kefli ve Damlı- Sazalan yaylalarındaki evlerde kış operasyonları kapsamında boşaltıldıktan sonra arama yapıldı. Kış aylarında boşaltılan  yayla  evlerinde ,  terör örgütü  üyelerinin barınabileceği ihtimali üzerine yürütülen operasyonların sürdürüleceği belirtildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =