600 kişi hastaneye başvurdu: Valilik açıklama yaptı!

 Burdur  Bucak’ta bulantı , kusma ve ishal şikayetiyle  hastaneye  başvuranların sayısı 600’ü buldu. Bucak Devlet Hastanesinde gelen hastalar nedeniyle yoğunluk yaşanırken ,  hastane  yönetimi doktor , hemşire ve ambulans başta olm

haber7
0

Burdur Bucak’ta bulantı , kusma ve ishal şikayetiyle  hastaneye  başvuranların sayısı arttı. Daha önce 300 olan sayının son başvurularla birlikte 600’ü bulduğu belirtildi.

Bucak Devlet Hastanesinde gelen hastalar nedeniyle yoğunluk yaşanırken ,  hastane  yönetimi doktor , hemşire ve ambulans başta olmak üzere tüm birimlerde nöbetçi personel sayısını artırdı.  hastaneye  ambulansla hasta sevk edildiği kaydedildi.

İLÇEDE NÖBETÇİ TEK ECZANEDE İLAÇ SIKINTISI YAŞANDI

İlçede bu akşam tek olan nöbetçi eczaneye başvuran hasta yoğunluğunun artması nedeniyle ilaç stoku kısa sürede tükendi. Bulantı , kusma ve ishal rahatsızlıklarının tedavisine yönelik ilaç temini için ilçedeki diğer eczanelerden destek istendi. İlaç temini sıkıntısının sürdüğü belirtildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Burdur Valiliği , Bucak ilçesinde yüzlerce kişinin bulantı , kusma ve ishal şikayetleriyle  hastaneye  başvurmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Yazılı açıklamada , "Bucak ilçe merkezinde , 3 Şubat 2019 Pazar gününden itibaren bulantı , kusma ve ishal şikayetleriyle sağlık kuruluşlarımıza vatandaşlarımız tarafından başvuru yapıldığı bilgisi alınmıştır. Şu an itibarıyla 6 sı çocuk olmak üzere 12 vatandaşımız Bucak Devlet Hastanesinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =