Niğdeliler birlik gecesinde buluştu

İstanbul'da yaşayan  Niğdeliler  , Esenler'de hemşehrileriyle bir araya geldi. Gecede  Niğdeliler  ile buluşan ünlü sanatçı Uğur Işılak  birlik  ve beraberlik türküleriyle dolu bir konser verdi.

haber7
0

Esenler Belediyesi , İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve  Esenler   Niğde  Dernekleri Federasyonu (NİĞDEF) ile birlikte , "Niğde  birlik  ve Beraberlik Gecesi" düzenledi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi nde gerçekleşen programa;  Esenler  Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu , AK Parti  Esenler  İlçe Başkanı Umut Özkan , MHP  Esenler  İlçe Başkanı Suat Yılmaz , İstanbul  Niğde  Dernekler Federasyonu Başkanı Tuğrul Urhan , İstanbul  Niğde  Dernekleri Federasyonu  Esenler  Temsilcisi Murat Timur , İstanbul  Niğde  Dernekler Federasyonu Kadın Kolları Başkanı  Gülcan Eser , STK temsilcileri ve çok sayıda Niğdeli vatandaş katıldı. 

Gecenin açılış konuşmasını yapan İstanbul  Niğde  Dernekler Federasyonu Başkanı Tuğrul Urhan , "Niğdeliler den Anadolu dan bir şey olmaz lafını çöpe attık. 2015 yılında yaktığımız bu ateş İstanbul umuzu ve Türkiye mizi sardı" dedi.

ASIL EV SAHİBİ SİZSİNİZ

Gecede  Niğdeliler  ile buluşan  Esenler  Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ,  Esenler  de  birlik  ve beraberliğin örneklerinin sergilendiği kültür programlarının önemine dikkat çekerek , "Bu programda asıl ev sahibi sizlersiniz. Bugün burada  birlik  ve beraberliğimizin en güzel örneklerini siz Niğdeli kardeşlerimizle veriyoruz.  Esenler  İstanbul da kültür ve sanatta en fazla program yapan , programlara en fazla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =