CHP’de kadınlar savaşı!

Samsun'un  Atakum  ilçesi Belediye Başkan adaylığı konusunda CHP’li  kadınlar  karşı karşıya geldi.

haber7
0

 Atakum Belediyesi başkan aday adayı olan Aylin Şahin Tat , aday yapılmaması üzerine sosyal medya hesabından "Adaylığımı kadın vekil engelledi" paylaşımında bulundu.  CHP   Samsun  milletvekili Neslihan Hancıoğlu , Tat’ın bu paylaşımına sert bir karşılık vererek , "Suçlu değilim , kendimi savunacak değilim. Yalan konuşuyor" dedi.

CHP Genel Merkezi hafta içerisinde  Atakum  Belediye Başkan adayı olarak Cemil Deveci’nin ismini açıklaması üzerine ortalık karıştı. Aday adayı olan Aylin Şahin Tat , adaylığının  CHP  li kadın milletvekili tarafından engellendiğini savunarak , Twitter’dan “Benim oyum ile vekil olan ve adaylaşmamı engelleyen kadın vekilimize selam olsun !!!” diye yazdı.  CHP   Samsun  Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ise paylaşıma karşılık vererek , “Yalan konuşuyor” yanıtını verdi.

“TEK SEBEBİ OYUMLA VEKİL OLAN BİR KADIN VEKİL”

“Kadın vekil tarafından adaylaşması engellenen bir kadın adayım. Kadın , kadının kurdu değil , dostu olmalı” diyen Aylin Şahin Tat , “Ve en önemlisi de örgüt tozunu yutan bir isim olarak tüm halkın beklentisi benden yana iken. Ve kadın adayı bu kadar deklere ederek , aday gösterilmememin tek sebebi oyumla vekil olan bir kadın vekil. Çok yazık” diye paylaşım yaptı. Ardından da “Sayın Genel Başkan , çalar saat programında açıkça ifade ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =