Çiftçiler patlıcandaki pahalılığın nedenini açıkladı

Antalya'yı vuran  hortum  nedeniyle seraların zarar görmesinden dolayı ürün azlığı yaşandığı için  patlıcan  fiyatları yükseldi.

haber7
0

Antalya’da geçtiğimiz günlerde etkili olan  hortum  nedeni ile patlıcan seraları zarar gören çiftçiler , patlıcanın fiyatının pahalı olmasını ürün azlığına bağladı.

Antalya’da geçtiğimiz hafta etkili olan  hortum  Aksu ilçesi Hacıaliler Mahallesinde geçtiği yerlerde her şeyi parçalayarak havaya uçurdu.  hortum  nedeni ile mahallede bulunan birçok  patlıcan  serası kullanılamaz hale geldi. Seranın içerisinde bulunan demirleri eğerek kıran  hortum  , maddi hasara yol açtı. Cam  patlıcan  seralarının ise camlarını kırdı. Saralarını tamir etmeye başlayan ve telef olan ürünleri toplayan çiftçiler son günlerde fiyatları büyük tartışma konusu olan patlıcanın fiyatlarının artmasının  nedenini  ürün azlığına bağladı.

"ŞU ANDA SEBZE YOK. OLMADIĞI İÇİN DE FİYATLAR ÇOK YÜKSEK" Mahallede çiftçilik yapan Hakan Demirkaplan ,  patlıcan  fiyatlarını eleştirenlere cevap vererek , “Patlıcan olmadığı için bu kadar pahalı. Burada üreticinin ya da aracının bir suçu yok. Ortalama 20-25 günde bir defa hasat yapıyoruz. Dönümünden bu süre zarfında 40-50 kilo  patlıcan  çıkıyor. Vatandaşlarımız 12 TL olmasını eleştiriyor. Şu anda sebze yok. Olmadığı için de fiyatlar çok yüksek. Keşke girdiler ucuz olsa da bizde 3 TL’ye satsak.” dedi.

“SERANIN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =