Türk heyeti Rusya'dan döndü! İlk açıklama...

Tarafların İdlib'de sürdürülen işbirliğinin devamını vurgulayan Milli Savunma Bakanlığı , "Görüşmelerde , Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı çerçevesinde terörü

haber7
0

Milli Savunma Bakanlığı nın internet sitesinde yer alan resmi açıklama şöyle:

 

 

"Rusya’da Bulunan MSB  heyeti  Görüşmeleri Tamamlayarak Yurda Döndü.

Suriye’de son dönem yaşanan gelişmelerle ilgili görüşmeler yapmak üzere  Rusya  Federasyonuna giden Milli Savunma Bakanlığı  heyeti  çalışmalarını tamamlayarak yurda döndü.

 

 

Heyetin Rus muhatapları ile yaptığı görüşmelerde İdlib başta olmak üzere Suriye’deki son gelişmeler Astana ve Soçi’de imzalanan mutabakatlar çerçevesinde değerlendirildi.

Bu kapsamda , her türlü provokasyona rağmen , barış ve istikrarın sağlanması için İdlib’de sürdürülen işbirliğinin önemine ve devamına vurgu yapıldı. 

Münbiç ve Fırat’ın doğusundaki durum ile ilgili olarak ise , Türkiye’nin , bölgedeki PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütünden kaynaklanan güvenlik kaygılarının giderilmesi konusunda karşılıklı anlayış birliği içinde olunduğu gözlendi. 

Bu çerçevede , görüşmelerde , Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı çerçevesinde terörün her türlüsü ile mücadelede karşılıklı işbirliğinin önemi bir kez daha teyit edildi."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =