Bakan Kurum açıkladı: Her yıl 300 bin konut...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  , bakanlık olarak hedeflerinin  Her   yıl   300  bin konutu dönüştürmek olduğunu söyledi.

haber7
0

Bir dizi ziyaret için Kayseri’ye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  , 1 Ocak tarihinden bu yana , poşet kullanımında yüzde 65 oranında düşüş kaydedildiğini söyledi.  Kurum  , 2020 yılında da depozito toplama uygulamasının başlatılacağını ifade etti.  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  , Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ı ziyaret etti. Ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan  Bakan  Murat  Kurum  , Kayseri’de yapılacak olan çalışmalara dair bilgi verdi ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

 

"2020 YILINDA DA DEPOZİTO TOPLAMA UYGULAMASI BAŞLATILACAK" Paralı poşet uygulamasında ilk ayda poşet kullanımında yüzde 65’lik bir azalma görüldüğünü belirten  Kurum  , "1 Ocak itibariyle ücretli poşet uygulamasına başladık. Poşetin ne toprak ne suyla yarenliği yok. Biz , gelecek nesillerimize güzel şehirler bırakmak zorunda olduğumuzu söylüyoruz. Bu proje de bunun bir parçası. İlk aylık ortalamalarda yüzde 60-65 oranında azalma gördük. Hedefimiz bunu yüzde 40’a kadar düşürmek. Poşet uygulamasının ardından 2020 yılında da depozito uygulamasına başlayacağız. Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde yürüttüğümüz proje kapsamında tüm Türkiye’de yaşanacak şehirler bırakacağız" dedi.

12 ÜLKEDE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =