Suriye’den getirilen 500 Hint bülbülü yakalandı

Kilis’in Elbeyli ilçesi Çobanbey Gümrük Müdürlüğü tarafından Suriye’den Türkiye’ye  getirilen   500   Hint   bülbülü  ele geçirildi.

haber7
0

Suriye’den Türkiye’ye giriş yapmak üzere Kilis’in Çobanbey Gümrük Sahasına gelen R.P. isimli şahıs ve yanında bulunan  Suriye  uyruklu F.M.’nin Çobanbey Gümrük Müdürlüğü personeli tarafından yapılan kontrollerde kaçak yollardan  500  adet  Hint  bülbülünü Türkiye’ye sokmaya çalıştıkları tespit edildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar  Kilis  Şube Müdürlüğüne  Hint  bülbülü kuşları teslim edildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar  Kilis  Şube Müdürlü tarafından şahıslara 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun 14. Maddesine göre "Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak , acımasız ve zalimce işlem yapmak , dövmek , aç ve susuz bırakmak , aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak , bakımlarını ihmal etmek , fiziksel ve psikolojik acı çektirmek" suçlarından cezai işlem uygulanmak üzere işlem yapıldıktan sonra ,  500  adet  Hint  bülbülü Gaziantep Hayvanat Bahçesine teslim edildi. 2 kişi ise  Kilis  Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =