Yeni Clio hibrit motorla geliyor

Renault'un ikon haline gelen modeli Clio'nun beşinci nesli tanıtıldı. 2022 yılına kadar ürün gamına 12 elektrikli model ekleyecek olan  Renault  ,  Yeni  geliştirdiği E-tech  hibrit  motoru ilk defa  Yeni  Clio'da kullanacak.

haber7
0

Renault , 15 milyon satış adedine ulaşan ikonik modeli Clio’nun beşinci nesli olan  Yeni  Clio’yu tanıtıyor. İlki 1990 yılında lanse edilen  Clio  , satışa sunulmasından bu yana  Renault  Grubu’nun dünyanın dört bir yanında en çok satan otomobili oldu. Şirketten yapılan açıklamaya göre Fransızların favori aracı olmakla kalmayan model , 2013 yılından bu yana Avrupa’da B segmentindeki liderliğini sürdürüyor.  Clio  , 2012 ve 2018 yılları arasında her yıl bir önceki yıla göre satış rakamını artırarak olağanüstü bir ticari performans sergiledi.

2022 yılına kadar ürün gamına 12 elektrikli model ekleyecek.  Renault  tarafından geliştirilen bir teknoloji olan E-tech  hibrit  motoru , ilk kez  Yeni  Clio’da kullanılacak.

Yeni  Clio  da 1990 yılında lanse edilen birinci nesil  Clio  ile aynı şekilde Megane ve Espace gibi üst segment modellerdeki teknolojilere sahip.

Yeni Clio’da , dış tasarım olgunlaştırılırken , iç tasarım ise yeniden oluşturuldu. Daha keskin hatları ve daha iddialı ön kısmı , araca dinamizm ve modernizm kazandırırdı. Kalite algısı ve sunulan teknolojiler açısından üst segmentten esinleniliyor. Kullanılan teknolojiler , kullanımı ve günlük hayatı kolaylaştırıyor.

Bu model , Clio’ların en iyisi

Renault Grubu Endüstriyel Tasarım Direktörü Laurens ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =