Diriliş Ertuğrul'a bir oyuncu daha katıldı! Ertuğrul Bey'in yeni düşmanı

TRT 1 ekranlarında yayınlanan  Diriliş Ertuğrul  dizisine  yeni   oyuncu  katıldı.  Ertuğrul  Bey'in  düşmanı  olan Moğol Komutanını  Engin Benli  oynayacak. Ertuğrul'un baş  düşmanı  olacak olan  Engin Benli  dizi kadrosunda uzun s&uu

haber7
0

Bu sezon savaş sahneleriyle dikkat çeken  Diriliş Ertuğrul  a bir  oyuncu   daha  katıldı.  Ertuğrul   Bey  in düşmanı Moğol Komutanını oynayacak olan  Engin Benli  dizide uzun süre yer alacak. Dizinin  yeni  bölümünde Benli , Kayı obasına baskın düzeneleyen Moğol komutanını canlandırıyor. Oyuncunun fragmanda görünmesiyle birlikte hakkındaki bilgiler de araştırılmaya başlandı. 

 

 

ENGİN BENLİ KİMDİR?

1970 senesinde dünyaya gelen  Engin Benli  doğma büyüme İzmirlidir. Türk tiyatro , sinema ve dizi oyuncusu olan Engin Benli. İlk öğretimini , İzmir de tamamladıktan sonra lisans eğitimini Eskişehir de Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında 1995 yılında bitirdi. Profesyonel tiyatro hayatına ise Ankara Devlet Tiyatrosu nda  oyuncu  olarak başladı.

 

 

Arka Sokaklar , Kanıt , Poyraz Karaye , Muhteşem Yüzyıl Kösem gibi projelerde yer alarak dikkat çekmeyi başaran Engin Benli son olarak TRT ekranlarında yayınlanan ve 5 sezonundur izlenme rekorları kıran  Diriliş Ertuğrul  dizisi  oyuncu  kadrosuna katıldı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =