Mısırlı genç erkeklerden kampanya: Evliliğe boykot!

 Mısırlı  gençler ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum nedeniyle evlilik ve düğün masraflarının aşırı derecede artması ve gelin adaylarının maddi istekleri nedeniyle , “bırak evde kalsın” adında bir

haber7
0

Sosyal medyada başlatılan ve kısa sürede büyüyen  boykot  ülkede krize dönüşerek gündem oldu. Konuyla ilgili tartışmalara gençlerin yanı sıra siyasetçiler , medya mensupları , din alimleri ve sanatçılar da katıldı.

Mısır’da yayın yapan  El-Yevm es-Sabi  gazetesi “bırak evde kalsın” kampanyası ile ilgili bir anket yaptı. Anket sonuçlarına göre , katılımcıların yüzde 44’ü boykotu desteklerken , yüzde 53’ü hayır dedi. Yüzde 3’lük bir grup ise “fikrim yok” diye cevap verdi.

Bir grup milletvekili  kampanya  ile ilgili açıklamalarda bulundu. Söz konusu kampanyanın "genç kızların duygularını inciteceğini" ifade eden vekiller , diğer taraftan evlilik masraflarının bu derece artmasına da karşı olduklarını kaydederek , evliliğin kolaylaştırılmasının altını çizdi.

Milletvekili Sabri Yusuf , facebook hesabından yaptığı açıklamada , evliliğin kader olduğu ve Allah’ın takdiri ile gerçekleştiğini ifade ederek , evlenme zamanı gelenlerin evleneceğini endişe edecek bir durum olmadığını söyledi. Yusuf pahalılığa karşı koyabilmek için gelin ve damat adaylarının masrafları paylaşması gerektiğini de kaydetti.

Televizyonda gündüz kuşağı sunucusu spiker Rami Rıdvan da tartışmalara katılan isimlerden biriydi. Twitter hesabından genç kızlara seslenen Rıdvan , “Buna ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =