Erdoğan'ın uyarısı üzerine 'fahiş fiyat' denetimi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın  uyarısı   üzerine  Kütahya’da ’fahiş  fiyat  artırımına yönelik’ denetimler başladı. 31 ürünün yer aldığı listeyle sahaya inen belediye ekipleri pazarla

haber7
0

Kütahya’da ekipler , ürünlerdeki  fiyat  dalgalanmalarına karşı  denetim  yaptı.

Kütahya Ticaret Müdürlüğü , İl Defterdarlığı ve Kütahya Belediyesi Zabıta ekiplerinin kent genelinde denetimlere stant verdi. Sabahın erken saatlerinde pazar yerlerine gelerek denetimlerine başlayan ekipler başta hal , pazar ve marketlerde sebze ve meyvedeki aşırı  fiyat  artışıyla ilgili çalışma yaptı.

31 ürünlük liste

Domates , biber , patlıcan ve patates gibi 19 ürün olmak üzere mevsimine göre toplam 31 ürünün yer aldığı listenin hal , pazar ve marketlerdeki alış ve satış faturalarını inceledi.

Denetimler ile ilgili olarak açıklama yapan Kütahya İl Ticaret Müdürü İsmail Hakkı Uygun , "Haksız  fiyat  artışı ve fırsatçılığın önlenmesi amacı ile ülke genelinde başlayan denetimleri bizde bugün şehrimizde başladık ve amacımız vatandaşlarımızı tüketicilerimizi korumak" dedi.

Pazarda fiyatlar makul

Uygun , “Haksız  fiyat  artışı ile ilgili olarak mevzuatta ki değişikliğin ardından piyasada var olan fırsatçılığın ve haksız kazancın önüne geçmek amacı ile bakanlığımızın koordinasyonu ile denetimlere başladık ve denetimler ile amacımız vatandaşlarımızı tüketicilerimizi korumak. İlimizde de ciddi bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =