Sebze ve meyve fiyatları için yeni öneri: Düşürülsün

 sebze  ve  meyve  fiyatlarındaki artışa ilişkin olarak Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük öneride bulundu.  KDV  oranlarının belli bir süre düşürülmesi talep edildi.

haber7
0

Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük , sebze ve meyve fiyatlarındaki artışa yönelik denetimlerin yanı sıra bu ürünlerin perakende satışında ve nakliyesinde uygulanan KDVoranlarının 3 aylığına yüzde 1 e düşürülebileceğini belirterek , "Bu durum tüketiciye ciddi anlamda olumlu yansır." dedi.

Küçük , AA muhabirine yaptığı açıklamada , son dönemde  sebze  ve  meyve  fiyatlarındaki artışa dikkati çekerek , Antalya ve Kumluca da yaşanan afetler sonrası bu fiyatların daha da yükseldiğini söyledi.  Hortum ve sel felaketi sonrası seraların ciddi zarar gördüğünü anlatan Küçük , mahsullerin de telef olduğunu aktardı.  Küçük ,  sebze  ve  meyve  fiyatlarındaki yükselişin son dönemde sıkça gündeme geldiğini kaydederek , pazar ve market  fiyatları  arasındaki farkın da dikkati çektiğini ifade etti.  Levent Küçük , "Hem mevsimsel etkilerin hem hortum ve selin hem de bazı fırsatçıların fiyatlara etkisini minimuma indirmek için marketlerdeki denetimin yanı sıra  sebze  ve meyvenin perakende satışında ve nakliyesindeki  KDV  oranları 3 aylığına yüzde 1 e düşürülebilir. Perakende satıştaki yüzde 8 , nakliyedeki yüzde 18  KDV  oranı mayıs ayına ,  yeni  mahsul çıkana kadar yüzde 1 e indirilirse tüketiciye ciddi anlamda olumlu yansımaları olur." diye konuştu. 

KDV indirimi uygulamasının , mevsimsel şartların düzeleceği , üretimin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =