‘Menfez paşası’ nın yalanına bak: Oraya Erdoğan'ı...

FETÖ'nün suikast timinde yer alan eski astsubay Zekeriya  Kuzu  , duruşmalarda , 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Marmaris'e Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emniyetini sağlamak için gittiğini , yakalandığı

haber7
0

 "Menfez paşası" olarak anılan , 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 82 ,5 yıl hapis cezasına çarptırılan  Kuzu  , "Menfeze serin olduğu için girdik. Dinlenerek yola çıkıp teslim olacaktık" yalanlarıyla duruşmaları izleyenleri şaşırttı.

Fetullahçı Terör Örgütü nün (FETÖ) suikast timinde yer alan eski astsubay Zekeriya  Kuzu  , 15 Temmuz 2016 daki darbe girişimi sırasında Marmaris e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ın emniyetini sağlamak için gittiğini , yakalandığı menfeze ise serinlemek için girdiğini söyleyerek , örgütün inkar stratejisinin en çarpıcı örneklerini sergiledi.

Hain darbe girişiminin ardından bağımsız mahkemeler önünde hesap sorulan terör örgütü üyeleri , yargılama aşamasında örgütün yönlendirmesiyle inkar taktiği uyguluyor.

İnkar taktiğini uygulayan  FETÖ  cülerden biri de Cumhurbaşkanı  Erdoğan  a yönelik suikast girişiminin ardından kaçan ve menfezde yakalandığı için "menfez paşası" olarak anılan eski başçavuş Zekeriya Kuzu.

FETÖ İLE BAĞLANTISINI SAVCILIKTA KABUL ETTİ

FETÖ nün Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığındaki "üs imamı" olduğu belirtilen Zekeriya  Kuzu  , yakalandıktan sonra Muğla Cumhuriyet Başsavcılığındaki ifadesinde  FETÖ  ile Konya da görev yaptığı 2005-2006 yıllarında tanıştığını , burada kendisiyle ilgilenen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =